KS 240 STD


Eliet KS 240 STD


Strojem ELIET pro odřezávání hran trávníku ušetříte mnoho času a peněz. V místech,na kterých dokonce nejlepší travní sekačka ztroskotá, nasadíte jednoduše odřezávač hran trávníku ELIET. Čistý střih poskytne Vašemu trávníku opět pěstěný vzhled.

Odřezávač hran trávníku ELIET je kompaktní, ale i vysoce funkční stroj, který svůj úkol plní vynikajícím způsobem.
Odřezávání zaoblených tvarů
Osa předního kola je v rovině s osou řezného nože. Nůž tak kopíruje dráhu předního kola, a proto můžete odřezávat také zaoblené tvary.
Bezpečnost
Odřezávač hran trávníků je velice bezpečný stroj. Otáčející se nůž je chráněn srpovitým ochranným krytem. Nevzniká takto žádné nebezpečí odletujících kamínků.
Nastavení úhlu
Úhel nože je nastavitelný. Můžete tak velmi přesně řezat i přerostlou trávu, aniž byste poškodili strukturu hran trávníku.
Přesný a čistý řez
Vlivem tupých nožů při sečení jsou okraje roztřepené a trávník vysychá. Čistého a přesného řezu dosáhnete pouze ostrým nože ve vysoké rychlosti. Na tato základní fakta byl při konstrukci tohoto stroje brán zřetel. Nůž je vyroben z tvrdé oceli s ostrým řezem při otáčkách cca 3200 ot./min. Oproti nylonové struně u obyčejné strunové sekačky odřeže odřezávač hran ELIET každé stéblo jen s nepatrným narušením jeho struktury.

Technické parametry KS 240 STD
Motor - výkon Honda GP 160 5,5 k
Pohon klínovým řemenem
Rychlost otáčení nože 2550 ot./min
Průměr nože, materiál 240 mm / 68NiCrMo3
Maximální hloubka řezu 80 mm
Nastavení nože 0° - 25° - 45°
Hmotnost 34 kg
Rozměry stroje 1270 x 460 x 920 mmPříslušenství


Rovný standardní nůž

Standardně je stroj dodáván s klasickým rovným nožem, kterým má dvě řezné plochy.

8-zubý kotouč

Pro poněkud obtížnější pracovní postupy nahraďte standardní nůž osmizubým kotoučem. Především podél obrubníků je nebezpečí zlomení nože menší.
Stroje a technika pro profesionální nasazení Fotogalerie Eliet v maximálním rozlišení (c) 2007-2019 AGROCAR s.r.o.