Historie Eliet

Jak to vše začalo

Co začalo jako podnikání jedné osoby a vyrostlo pak do rodinného businessu, který se stává větším a větším a ovlivňuje trhy po celém světě.

Jméno Eliet nás vede zpět k původnímu zakladateli a inspirátorovi společnosti. Název Eliet vznikl ze jména a příjmení zakladatele, Emiela Lietaera, který zanechal svůj otisk na společnosti v jejich raných počátcích.
Emiel se narodil v roce 1947 do rodiny 8. generace úspěšných kovářů. Vyrostl na farmě obklopen stroji. Své technické zkušenosti získal během praxe v několika francouzských a německých strojírenských továrnách. Věren svým kořenům, založil Emiel dílnu kovových konstrukcí pro stavbu stájí. Díky oživení zahradnických činností v 70. letech 20. století, rychle expandoval k prodeji zahradní mechanizace.
Celkem rychle si Emiel Lietaer uvědomil, že neexistují řešení „šitá na míru“ pro mnoho zahradnických problémů.
Díky jeho kreativní mysli a technickým dovednostem byly v roce 1980 vyrobeny první stroje Eliet. Byla založena továrna na výrobu strojů. Velký průlom přišel v roce 1986 při účasti na Mezinárodním zemědělském týdnu v Heysel v Bruselu. Rychle rostoucí poptávka po strojích Eliet pak přiměla společnost Eliet investovat do rozšíření továrních budov a počtu zaměstanců. Tento trend nyní stále pokračuje.

Jablko nikdy nepadá daleko od stromu... Toto rčení se vztahuje především na Frederica Lietaera, Emielova syna. Již od raného mládí přišel do kontaktu se stroji, designem, technologií a rostoucím počtem zákazníků společnosti, kterou vybudoval jeho otec. Proto by nemělo překvapovat, že si také zamiloval tuto profesi a po dokončení studií se rozhodl pro pokračování úspěšného příběhu Eliet.

Eliet, světový hráč

Dokonce daleko od Belgie zaznamenali, že stroje Eliet jsou jiné než ostatní zahradní mechanizace. K dnešnímu datu jsou proto stroje Eliet také distribuovány do dalších zemí a nejen po Evropě.

Historie ElietHistorie Eliet

Historie ElietHistorie Eliet
Stroje a technika pro profesionální nasazení Fotogalerie Eliet v maximálním rozlišení (c) 2007-2022 AGROCAR s.r.o.