Zpracování bio-odpadu

Prořezávání: Životně důležité pro všechny zahrady

Prořezáváním zůstávají rostliny zdravé, silné a zvyšuje se jejich odolnost vůči nemocem. Odborným prořezáváním vyvíjejí rostliny větší listy, květy a plody. Pokud jsou rostliny odborně prořezávány, může slunce proniknout hlouběji do vegetace, což umožňuje zdravý růst a vzniká ideální biotop pro všechny živočichy.

Po štěpkování pořezaných větví může být uveden do chodu recyklační proces, bio-odpad se zapracuje do kompostu – „černého zlata“, které vytváří další zdroj energie pro nový život.


Mobilní štěpkovače

ELIET průkopník v oblasti mobilních štěpkovačů

Již před 25 lety překvapil ELIET svět štěpkovačů perspektivním návrhem mobilního štěpkovače. Geniální myšlenka této koncepce je naprosto jednoduchá: „Doprav stroj ke dříví a ne dříví ke stroji.“

Jako vynálezce této koncepce pro štěpkovač s vlastním pohonem si ELIET vytvořil velký náskok. V posledních letech vyvinul ELIET široké spektrum mobilních štěpkovačů, proto se dnes označuje za absolutně vedoucí na trhu. Tato perspektivní koncepce byla také vyznamenána „Zlatým klasem“.

Mobilní štěpkovače se vyznačují četnými přednostmi. Stroje jsou použitelné kdekoliv a dostanete se s nimi na jakoukoliv plochu. Také přeprava je rychlá a jednoduchá, neboť stroje se dají bez námahy naložit do dodávkového vozu, na valník nebo přívěsný vozík. Znamená to obrovský zisk času a komfortu.ELIET Princip sekeryTM

ELIET Princip sekery

Nechte dříví pracovat

ELIET vyvinula nechal si patentovat vlastní systém štěpkování, který je známý pod názvem „Princip sekery (tm)“. Nože štípají dříví jako sekery po směru vláken. Materiál je pracovním cyklem štípání a řezání zpracován na malé štěpky. Štěpky jsou vhodné k rychlému kompostování. Dříví se lépe štípe po směru vláken – to je základ principu sekery.

Menší motory umožňují, že štěpkovače ELIET jsou kompaktnější a menší, což opět vede k menší spotřebě energie a ke snížení hlučnosti. Systém nožů provádí při štěpkování tisíce pohybů za minutu a umožňuje také zpracování listí a vlhkého bio-odpadu na malé kousky. Štěpkovače ELIET mají tedy široké spektrum použití.

  • 1. Kromě dříví systém štěpkování zpracovává i listnatý bio-odpad.
  • 2. Je zaručena dlouhá životnost, ostré ozubené nože lze brousit a obracet.
  • 3. Otvory v sítu zajišťují vždy stejnoměrné štěpky.


Přednosti Principu sekeryTM ELIET:
- nižší výkon motoru
- vysoká užitná hodnota
- široká řezná plocha
- zpracování téměř všech organických látek
- stejnoměrné štěpky pro rychlejší kompostování
- necitlivost vůči cizím tělesům
- snadná údržba
Princip štěpkování


ELIET FOUR SEASONS SHREDDERTM (4S)

Princip štěpkování

Žádné další třídění Vašeho zahradního odpadu!

Každý zahradník ví, že při údržbě zahrady se vyprodukuje široká škála zeleného odpadu jako jsou odřezky, květy, listí a další vlhký zahradní odpad. Se štěpkovačem Eliet můžete zpracovat všechny druhy zeleného odpadu najednou – takže ne jen velké či malé větve. To znamená, že vůbec nemusíte třídit tento odpad. Patentovaná technologie Eliet nabízí prostornou multinožovou komoru štěpkovače, která prostřednictvím jednoho centrálního podavače vtáhne i ty nejrůznější druhy zeleného odpadu. S takto jednoduše fungujícím stroje se lehce zbavíte zahradního odpadu.

Listy a vlhký materiál již nejsou problém

Zejména na jaře a na podzim je nutné zpracovat velké množství tohoto materiálu. Velké množství mokrého materiálu zvyšuje riziko ucpání štěpkovače. Nejnovější řada štěpkovačů Eliet 4S je vybavena systémem Turbo DischargeTM: sací turbína vytváří vakuový efekt, který nasává zelený odpad do štěpkovače a následně odfoukne takto vzniklou štěpku vyhazovacím žlabem. Stálý průtok vzduchu z turbo generátoru neustále čistí celý systém, ucpání je tak prakticky nemožné.

Výsledek: snadno kompostovatelná štěpka

Řezný proces v souladu s technologií Principu sekeryTM vytváří Eliet BioTech štěpku, která příznivou strukturou vláken umožňuje rychlejší rozkládání. BioTech štěpka může přispět ke zlepšení Vašeho kompostovacího systému nebo může být použita jako výplňový materiál na zahradě.


ELIET AXELEROTM

Eliet Super Prof má u profesionálních realizátorů pověst, že dokáže zpracovat téměř jakýkoliv druh zahradního odpadu. V návaznosti na tuto pověst vyvinul Eliet pro novou generaci strojů Super Prof propustný systém Axelero. Dřevní a zelený odpad neustále rotuje ve štěpkovací komoře, dokud není tak malý, aby mohl propadnout skrz otvory v kalibračním sítu. Následně pak padá do druhé komory vybavené speciálním kolem, které sbírá štěpku podél šířky výstupu a kombinací pohybu vzduchu a velké pohybové energie katapultuje štěpku ven ze stroje prostřednictvím vyhazovacího žlabu. Systém Axelero má nízkou hlučnost a je efektivní pro všechny typy zeleného odpadu bez ohledu na jeho stupeň vlhkosti. Axelero umožňuje, aby byly štěpkovače Super Prof využívány celoročně.
Stroje a technika pro profesionální nasazení Fotogalerie Eliet v maximálním rozlišení (c) 2007-2024 AGROCAR s.r.o.