Edge Styler Plus / Plus Pro


Eliet Edge Styler Pro


STROJ NA ZÁŘEZOVÉ POKLÁDÁNÍ KABELŮ ROBOTICKÉ SEKAČKY
Robotické travní sekačky samozřejmě nejsou řešením pro každou travnatou plochu; mnoho zákazníků spatřuje přednosti těchto robotických sekaček v bezhlučném převzetí údržby. Zbývá tak více času užít si zahradu, aniž by sousedé byli zatíženi hlukem motorové sekačky.

Spolu s vysokými nároky, kladenými na robotické sekačky se zvyšují i nároky na přípravu plochy – ohraničení pracovního prostoru sečení. Bez důkladné instalace kabelů, nemusí být funkce robotické sekačky zcela perfektní a může tak mnoho zákazníků odradit. Díky speciálně vyvinutému tvaru nože pro pokládání kabelů, uchycení cívky a systému odvíjení z cívky, může mobilní stroj EDGE STYLER PLUS v jedné pracovní operaci položit kabel do bezpečné hloubky pod travní drn. Mobilní stroj EDGE STYLER PLUS je určen pro pokládku kabelů těchto výrobců robotických sekaček: Ambrogio (Zucchetti), Robomow, Wiper (Zucchetti), Husqvarna Automower, Belrobotics, Lizadr (Zucchetti), iMow (Viking), John Deere, Alko, Stiga, Wolf, ET – Mower (Etesia), Honda a další.

Spolu s velkou poptávkou po robotických travních sekačkách se automaticky zvyšuje poptávka po strojích pro pokládání kabelů. Současná generace sekaček pracuje na travnatých plochách v zóně ohraničené nízkonapěťovým kabelem, který vymezuje pracovní prostor. Belgický výrobce ELIET uvádí na trh mobilní stroj pro zářezové pokládání kabelů EDGE STYLER PLUS, který byl speciálně vyvinut pro pokládání kabelů robotických sekaček. Tento stroj nabízíme s velmi atraktivní zaváděcí cenou vzhledem k výkonu, rychlosti, bezpečnosti, snadné obsluze a údržbě.

Eliet Edge Styler Plus

PRACOVNÍ PRINCIP
Kmitající nůž v podélném směru je základním principem uložení kabelu do země až do hloubky 50 mm. Max. průměr kabelu je 4 mm.

UCHYCENÍ KABELOVÉ CÍVKY
EDGE STYLER PLUS je opatřen držákem cívky, který je univerzálně nastavitelný a proto jej lze použít pro všechny rozměry cívek výše uvedených výrobců.

OVLÁDÁNÍ POJEZDU
Stroj je vybaven pojezdem, který vtlačuje kmitavý nůž vpřed a pomáhá znásobit rychlost zařezávání. Díky dobře promyšlené konstrukci, postavené na centrálním trakčním kole, je stroj velmi dobře manévrovatelný a práce s ním je snadná


Ideální hloubka zářezu IDEÁLNÍ HLOUBKA ZÁŘEZU

Speciální nůž vyřeže téměř neviditelně drážku do travního drnu, aniž by poškodil povrch trávníku. Kabel je veden trubicí v noži a je vpraven do hloubky cca 5cm, která je ideální pro provoz travních robotických sekaček. Díky této hloubce uložení se kdykoliv v budoucnu může provádět vertikutace, nebo dosev.
Přehledné pracoviště PŘEHLEDNÉ PRACOVIŠTĚ

Nůž, zařezávající kabel pod povrch, je umístněn na straně stroje, kde může být snadno kontrolován obsluhou. To také umožňuje větší manévrovací možnosti.
Naváděč NAVÁDĚČ

Nastavitelná vodící tyč je šikovný a čas šetřící nástroj, umožňující obsluze položit kabel v dostatečné vzdálenosti od okraje trávníku či překážek.

ZÁVAŽÍ
Standardní součástí EDGE STYLER PLUS je držák závaží. Max. 2 závaží po 20kg mohou být bez nářadí nasazeny vedle motoru. Zvýšení hmotnosti přináší lepší trakci a podstatné snížení úrovně vibrací směrem k obsluze.

VÍCEÚČELOVOST
EDGE STYLER PLUS skýtá větší možnosti než běžný ořezávač. Zvláště na jaře vyžaduje každý trávník intenzivnější péči. Kromě obnovy a údržby okrajů trávníků, je ideální v obtížných úkolech, například hloubení mělkých drážek, obrývání okrajů trávník – dlažba, trávník – mulčovací plocha apod.

Technické parametry Edge Styler Plus
Motor - výkon B&S Series 550 4,0 k.
Tloušťka nože 3 mm
Rychlost nože (kmit) 1000 cyklů/min.
Pojezdová rychlost stroje 0,9 km/h
Pojezdová hnací kola trakční 260x100 mm
Otočné pojezdové kolo 200x50 mm
Pohon nože hnací hřídelí a klínovým řemenem
Pojezd klínovým řemenem
Hmotnost 92 kg
Rozměry (dxšxv) 1250x540x915 mm
Kit pro kabalové pokládání v ceně stroje
Na přání přídavná závaží (20 kg)
Max. počet závaží (na přání) 2Příslušenství

Standardní nůž

Pro klasické použití na volné ploše používejte standardní nůž. Tento nůž je k dostání pro různé pracovní hloubky. Má křídlo, které vyrytý kus trávníku ihned odloží na stranu. Tento nůž má vodorovný prostor. Tím lze dosáhnout, že tvarovaný okraj trávníku bude hladký a rovný jak ve vodorovném tak i ve svislém směru.
Koutový nůž

Když Váš trávník naráží na Vaši terasu nebo na zahradní pěšinku a chcete mezi nimi vytvořit nebo obnovit odstup, musíte namontovat koutový nůž. Tento často se vyskytující úkol můžete strojem na odřezávání a vyrývání hran trávníku ELIET rychle zvládnout.
"U“ nůž

Potřebujete-li vytvořit drážku pro zavlažovací systém či elektrický kabel, nabízí ELIET nůž ve tvaru U. Tímto nožem vytvoříte provizorní žlábek. Vzniklý vyrytý drn můžete do žlábku opět vložit a tím trávník začistit.
Rovný nůž

Každý trávník postupně bujně přerůstá v terasu a chtěli byste tomu zabránit, můžete použít stroj na odřezávání a vyrývání hran trávníku ELIET. Rovným nožem odřezejte přerůstající část trávníku. Nakonec můžete uvolněné kusy bez problému z terasy odstranit.
Golfový nůž

V závislosti na typu nože může být stroj použit na mnoho různých aplikací. Golfový nůž je vhodný pro udržování vysokých hran, což je samozřejmě případ golfových bunkrů.
Klínový nůž

Tráva má tendenci rychle vše přerůstat. Klínový nůž je určen k odřezání mělkého prostoru cca 15 mm mezi dlažbou a trávníkem. Tento efekt přetrvává mhohem déle pokud je použit stranový nůž. Jelikož je nožový klín odřezává velmi plytce, uživatel nezaznamenává potíže s narušením základů dlažby.

Stroje a technika pro profesionální nasazení Fotogalerie Eliet v maximálním rozlišení (c) 2007-2020 AGROCAR s.r.o.